Счетоводство.com

...за смислена счетоводна информация

  • Увеличете шрифта
  • Шрифт по подразбиране
  • Намалете шрифта
Осигуровки

мин.осигурителни прагове 2010

Е-мейл Печат

Въпрос:

Здравейте, моля за помощ - може ли линк към минималните осигурителни прагове за 2010г. В нета намирам само за 2011г., а имам някакви притеснения за 2010г. - изплатиха ми заплати със задна дата, а от фирмата не искат да дадат инфо.

Отговор:

http://www.mlsp.government.bg/class/store/docs/file_425.htm
Минимален осигурителен доход по основни икономически дейности и квалификационни групи професии - 2010 г.

 

декларация 7

Е-мейл Печат

Въпрос:

Здравейте, аз са самоосигуряващо се лице но съм подала декл. за временно прекъсване на дейността на ф-та през м. Март 2010 Г., въпроса ми е трябвало ли е да подам и декл. 7 след като съм прекъснала осигуряването си през ф-та, от тогава не съм се осигурявала на друго основание?
И ако е трябвало да се подаде тази декл. какво мога да направя сега по въпроса?

Благодаря на отговорилите.

Отговор:

срока до 30 юни е бил за тези които са безработни от 2009 г. а моя случай е че дейността е прекъсната през м.марта 2010 г. и имало друг срок който май съм изпуснала....знаете ли дали е така? и ако съм изпуснала срока имат ли давност тези глоби, аз не смятам да възобновявам дейност поне 1 год напред

 

доход физически лица

Е-мейл Печат

Въпрос:

Според Вас в Справката по чл.73 от ЗДДФЛ, включват ли се лицата, на които са изплатени суми по ДУК?
Мисля, че не но все пак вашето мнение е важно за мен!

Отговор:

Доколкото справката се издава на основание ЗДДФЛ, мисля, че трябва да гледаме понятията в ЗДДФЛ, т.е. да не вписваме ДУК, защото за целите на този закон те са приравнени на трудовите.

 

Обезщетение при безработица от борсата от 2011 г

Е-мейл Печат

Въпрос: Здравейте, в момента чета промените в КСО за 2011 г и изпадам в ужас. За да се регистрираш на борсата с право на обезщетение трябва преди това да си се осигурявала последните 18 месеца, а не 9 както беше преди. Вярно ли е или аз не го тълкувам правилно. Имам общ трудов стаж 30 години. След това съм безработна близо 5 години и сега до 30.12.2010 г. ще имам 9 месеца осигурителен стаж. Ще имам ли право на обезщетение от 01.01.2011 г.

продължава>
 

Бащинство на самоосигуряващ се

Е-мейл Печат

Въпрос: Възможно ли е самоосигуряващ се да излезе в бащинство след навършване 6 месеца на детето или задължително трябва да е по трудов договор?

продължава>
 


Страница 4 от 6

Актуализирани програми

ОСА v2.0
Последна промяна: 2014-11-16
ДДС дневници v2.40
Последна промяна: 2014-11-16